• Rodičovské združenie

• V pondelok 11. septembra 2023 o 16.00 hod. sa uskutoční spoločné rodičovské združenie v priestoroch spodnej triedy pavilónu A (myšky). Srdečne pozývame všetkých rodičov našich škôlkarov.

• Školský rok 2023/2024

•

• Školský rok 2023/2024 začína v pondelok 4. septembra 2023. Prevádzka MŠ je od 06,00 do 16,00 hod. Príchod detí je od 06,00 do 08,00 hod.

• Vaše dieťa v materskej škole potrebuje:

• náhradné veci v skrinke (spodná bielizeň, ponožky, tričko, tepláky)
              • pyžamo (podpísané)
              • vhodné prezúvky (podpísané) - NIE šlapky

• hygienické vreckovky (celé balenie)

• malý uterák s uškom na zavesenie (podpísané)

• Prosíme rodičov, aby mali deti svoje veci označené menom a priezviskom, minimálne iniciálami. Do MŠ nedávajte deťom žiadne jedlo ani nápoje.

• LEGO zábava

• Naši škôlkari (srnčekovia a ježkovia) zažili v piatok 16. júna v škole s veľkými školákmi SUPER LEGO ZÁBAVU. Siedmačky ich uvítali zábavnými vzdelávacími aktivitami a pomocou stavebníc LEGO DUPLO s FIRST LEGO LEAGUE objavovali malí bádatelia témy dopravy a pohybu pre zdravie. Sú to témy z ostatných ročníkov tejto medzinárodnej súťaže s cieľom naučiť deti nielen objavovať, ale aj spolupracovať. Chlapcov aj dievčatá zaujal tancujúci robot a robot sledujúci čiaru. So svojimi robotmi sa pochválili aj starší žiaci a mladých vodičov a vodičky zo škôlky nechali ovládať robota EV3 pomocou tabletu.

• MDD - a takto si to naši najmenší užili

• V piatok 9. júna čakal na deti v rámci MDD úžasný program, súťaže a atrakcie v priestoroch kultúrneho domu. Okrem fantastickej zábavy, občerstvenia a darčekov to bola príležitosť pre rodičov stretnúť sa, prehodiť zopár slov a možno sa aj navzájom bližšie spoznať.

Vedenie školy sa chce i touto cestou poďakovať zástupcom rodičov a učiteľom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a realizácii tohto nádherného podujatia. Veľká vďaka patrí hlavne pani Hornej, Špirkovej a Lukajkovej. Viac foto nájdete v galérii.

• Oslava MDD

• Vzhľadom na to, že posledné dni bolo nepriaznivé počasie a predpovede nie sú podľa našich
            predstáv, sme nútení zajtrajší plánovaný MDD zorganizovať v kultúrnom dome v Hornom Srní.
            Začiatok o 15:00 hod.
            Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na vás.

Výbor rodičov MŠ

• Podávanie žiadostí na prijatie dieťaťa do MŠ

• Vedenie ZŠ s MŠ oznamuje, že podávanie žiadosti na prijatie dieťaťa do MŠ sa uskutoční v dňoch od 15. do 16. mája 2023 (pondelok, utorok) v kancelárii zástupkyne pre MŠ v sídle MŠ v čase od 10.00 do 15.00 hod.

Zákonný zástupca prinesie vyplnenú žiadosť, podpísanú oboma rodičmi a potvrdenú detským lekárom. Prítomnosť dieťaťa sa nevyžaduje. Žiadosť vypĺňajte presne – meno a priezvisko tak, ako je uvedené v rodnom liste. Ak sú v rodnom liste obaja rodičia, musia byť uvedení a podpísaní aj v prihláške. K overeniu je potrebný rodný list dieťaťa a preukaz totožnosti zákonného zástupcu. Žiadosť je dostupná na webovej stránke MŠ v časti Pre rodičov - Tlačivá alebo v kancelárii zástupkyne MŠ.

• Veľkonočné prázdniny

• Počas veľkonočných sviatkov bude prevádzka MŠ prerušená od 6.4.2023(štvrtok) do 11.4.2023(utorok) vrátane. Prevádzka MŠ začne v stredu 12.4.2023.

• Prihlásenie detí na dotáciu na obedy - o daňový bonus rodič nepríde

• Rodičia daňový bonus nestrácate prihlásením svojho dieťaťa na obedy zadarmo. Ak Vaše dieťa navštevuje posledný ročník MŠ a máte záujem od 01.05.2023 o poskytovanie dotácie na stravu na Vaše dieťa, je nevyhnutné požiadať o dotáciu na stravu cez EduPage ŽIadosti/Vyhlásenia - Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKA alebo na tlačive dostupnom u vedúcej ŠJ, najneskôr do 31. marca 2023.

• Dotácia na obedy pre predškolákov od 1.5.2023

• Vážení rodičia, aby škola mohla zabezpečiť všetko potrebné k uplatneniu dotácie na stravu Vašich detí, venujte pozornosť nasledujúcej informácii.

Ak je Vaše dieťa predškolák v MŠ (plní povinné predprimárne vzdelávanie, čiže k 31.8. 2022 dosiahlo 5 rokov) a máte záujem od 01.05.2023 o poskytovanie dotácie na stravu na Vaše dieťa, je nevyhnutné požiadať o dotáciu na stravu cez EduPage ŽIadosti/Vyhlásenia - Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKA alebo na tlačive dostupnom u vedúcej ŠJ, najneskôr do 31. marca 2023.

Navratka-_rodic.docx

• Večer plný hier

• Milí rodičia, príďte stráviť príjemný podvečer plný spoločenských hier, hlavolamov, hravých kariet a edukatívnych hier spolu s vašimi deťmi dňa 26.3. do veľkej sály v kultúrnom dome v čase od 16.00-19.00. Hry sú vhodné pre deti od 3 -10 rokov, ale nájde sa zopár aj pre staršie deti a nebojte sa, určite sa dobre zabavia aj rodičia. Bude to akcia plná smiechu a dobrej nálady a určite tu stretnete kopec známych, tak neváhajte prísť. Tešíme sa na vás.

Členovia kultúrnej komisie.